O nás

Home / O nás

Historie Svobody nad Úpou

1546

Svoboda nad Úpou se stává městysem

Povýšení zaručuje lidem svobodu dolování a těžby. V roce 1580 dostává městys od císaře Rudolfa II. statut horního města. Do města díky tomu přichází řemeslníci, obchodníci a roku 1591 i třista dřevařů z alpských zemí. Jejich rodiny žijí v Krkonoších dodnes.

1872

Světoznámé papírny Prospera Pietteho

Díváte se na ně z ložnice našeho apartmánu. Založil je syn lucemburského podnikatele, který se věnoval papírenství. Nejslavnější komoditou Prospera Pietteho byl cigaretový papír, který slavil úspěch po celém světě.

1890

Domy a jistoty pro zaměstnance papíren

Prosperu Piettemu se přezdívalo „otec Krkonoš“. Svým zaměstnancům přispíval na nemocenskou a zřídil jim invalidní i penzijní pokladnu. Nechal pro ně postavit i několik domů. V jednom z nich je náš apartmán. Díky věhlasu papíren se z této části Svobody stalo druhé centrum.

2019

Přicházíme na scénu my a těšíme se na vás

O dvě století později kupujeme jeden byt v původních Pietteho domech pro zaměstnance my. Do Janských lázní jezdíme odmalička lyžovat a v létě vyrážíme na túry. Zdejší krásu Krkonoš chceme zprostředkovat i ostatním. Proto nabízíme příjemné ubytování, kde se budete cítit jako doma.

Pohodlí jako doma

Zkušenosti ostatních hostů

Petra Kutmonová

Učitelka

Do Krkonoš jezdíme každý rok na běžky. Apartmán nám vyhovuje svou polohou. Nemusíme se stresovat parkováním v Janských lázní a k lanovce dojedeme každý den skibusem. Také nám vyhovuje,  že je apartmán plně vybavený.

Pavel Nedbal

Copywriter

Do Svobody nad Úpou jsme přijeli s malou dcerou a rodiči. Vydávali jsme se odsud na túry a byli rádi, že se vracíme do místa, které je dobře vybavené a útulné. Určitě se vrátíme.

Martin Zemanský

grafik

V apartmánu jsme byli s kamarády v zimě. Hledali jsme místo, odkud se snadno dostaneme do Janských lázní a Pece pod Sněžkou, kde jsem bydlet nechtěli. Apartmán splnil všechna naše očekávání. Je útulný a rovnou ze dveří můžete vyrazit na spoustu výletů. Třeba pěšky na Rýchorskou boudu.

Tipy na výlety

Rezervujte

Rodinný apartmán